museum-digitalРівненська область
CTRL + Y
ru
КЗ "Рівненський обласний краєзнавчий музей" РОР Знахідки з Басівкутського городища

Знахідки з Басівкутського городища

Колекція археологічних знахідок доби Бронзи (ІІІ – ІІ тис. до н.е.), періоду Давньої Русі (ХІ – ХІІІ ст.). Отриманих в ході археологічних досліджень в м. Рівне Басівкутське городище 2020 р.

[ 13 Объекты ]

Шпора

Шпора (тип І за Кірпічніковим А.), шип сигароподібний дещо притуплений із перехватом біля дужки. Дужка пряма із двома прямокутними отворами на петлі. У Європі їх називають каролінгськими де побутували у ІХ – Х ст. на Русі доживають до сер. ХІ ст. Отримано в ході археологічних досліджень на території м. Рівне, Басівкутське городище, червень 2020 р.

Наконечник стріли

Наконечник стріли, черешковий (тип 67 за Мєдвєдєвим А.) зрізень у вигляді вузької витягнутої лопатки, з’являються у другій половині ХІІІ ст.

Ніж черешковий

Ніж черешковий, мініатюрний. Спинка пряма, лезо клиновидне у перетині.

Ніж черешковий

Ніж черешковий. Спинка пряма, лезо клиновидне у перетині черешок втрачений.

Намистина

Намистина, бочковидна, одна сторона пошкоджена, заполірована.

Пластина кістяна

Пластина кістяна. По лицевій стороні заглиблене плетіння, нанесене циркульним свердлом, на звороті залишена внутрішня частина кістки для кріплення з поверхнею. На внутрішньому торці запили для з’єднання.

Пластина

Пластина, вигнута зигзагом, по краях помітні отвори для кріплення. Вірогідно, фрагмент скребла для худоби.

Наральник

Наральник масивний, робоча частина підсилена прямокутними нерівномірно обрубаними пластинами одна з яких втрачена. Проте судячи із затертотестей, використовувавсь і без неї. Пластини прикріплені ковальським зварюванням. Трубіца складає ½ довжини наральника. Овальна у перетині, розширюється із тильного боку, у бік гострої частини має косі зрізи.

Наконечник стріли

Наконечник стріли, черешковий (тип 41 за Мєдвєдєвим А.) ромбовидний гньоздівського типу. Перо з випуклими сторонами та ввігнутими плічками найбільше розширення у нижній третині пера, черешок короткий округлий у перетині.

Скроневе кільце

Скроневе кільце. S-подібне. Виготовлене із круглого у перетині дроту, деформоване. Виявлено під час археологічних досліджень в 2020 році на Басівкутському городищі.

Знаряддя на відщепі

Знаряддя на відщепі. Масивне. З одного боку помітна притуплюючи ретуш. Повністю вкрите світло-коричневою патиною.

Вигнуте вістря

Вигнуте вістря (застосунок для розв’язування такелажу) із пошкодженою робочою частиною, виготовлене із оленячого рогу. З огляду на відсутність затертостей можна стверджувати, що виріб у використанні не був.

Горщик ІХ - першої половини ХІІ ст.

Горщик має конічний тулуб, опуклі плічка і вертикальні вінця. Сформований на швидкообертовому гончарному крузі, поверхня добре загладжена, колір від сірого до світло-жовтого, у глиняному тісті невелика кількість дрібного піску. Вертикальні вінця слабко нахилені до середини посудини. Верхній край вінець косо зрізаний, нахилений до середини посудини. На плічках орнамент – дві хвилясті заглиблені лінії. Над верхньою хвилею – заглиблена горизонтальна лінія, вона проходить на 1 см нижче основи вінець.

[Состояние информации: ]